topSK indexEN indexDE indextop
Greta apartmanNautilusZorro izba007 izbaAdela izbaAntoni GaudiPicassoRodinSalvador DaliMarc ChagallQueenMarika Gombitov;Annie LennoxHana HegerovLed ZeppelinPeter LipaBeatlespodstranka obrazok

Britská rocková kapela The Queen začala na scéne pôsobiť v roku 1970. Počas svojej kariéry vydali 15 štúdiových albumov, 5 koncertných albumov a viacero hudobných kompilácií. Medzi najväčšie hity patria skladby ako Show Must go On, We Are the Champions a iné. Majestátnosť tejto skupiny podčiarkuje aj ocenenie ich vystúpenia Live Aid v roku 1985, ktoré bolo zvolené za najlepší koncert všetkých čias. Skupina sa nerozpadla ani po smrti speváka Freddieho Merkuryho v roku 1991.

Túto izbu radíme do kategórie Apartmán.
V tomto 3 - lôžkovom apartmáne s možnosťou prístelky sa nachádza plazma (uhlopriečka 106cm), digitálna TV, stacionárny fitness stepper, vstavaná skriňa, chladnička s alko a nealko nápojmi, malé občerstvenie v podobe sladkostí, písací stolík, pripojenie na Internet (Wifi, sieťový kábel) a telefón s prepojením na recepciu. Postele sú z masívu a sú vybavené špecialnými ortopedickými matracmi s hypoalergénnymi poťahmi. Kúpeľna je vybavená vírivou vaňou s ambientným podsvietením, Grohe batériami, sušičom vlasov a elektrickou vyhrievanou podlahou (DEVI).

 

The Queen

Predchodcom skupiny bola skupina Smile, kde pôsobil gitarista a spevák Brian May a bubeník / doprovodný spevák Roger Taylor. Po odchode speváka a basgitaristu Tima Staffela zo skupiny v apríli 1970 do súboru prišiel rodák zo Zanzibaru spevák Freddie Mercury (vlastným menom Farookh / Frederic Bulsara). Začiatkom roku 1971 trio doplnil John Deacon.

19. februára 1971 na koncerte v Londýne skupina po prvýkrat vystúpila pod názvom "Queen". Počas svojej kariéry vydali 15 štúdiových albumov, 5 koncertných albumov a viacero kompilácií a singlov. Osemnásťkrát obsadili albumy skupiny prvú priečku hitparád po celom svete. Počas svojej histórie obdržali mnoho ocenení za ich živé vystúpenia, predaj albumov aj hudobný prínos. Ich vystúpenie na Live Aid v roku 1985 bolo zvolené najlepším koncertom všetkých čias. V roku 2001 boli uvedený do Rock and Roll Hall of Fame, o rok neskôr na Hollywoodský chodník slávy.

Kapela sa nerozpadla ani po smrti Freddieho Mercuryho v roku 1991 ani po odchode Johna Deacona. S novým spevákom Paulom Rodgersom od roku 2005 do roku 2009 vystupovala pod názvom Queen + Paul Rodgers.