topSK indexEN indexDE indextop
Greta apartmanNautilusZorro izba007 izbaAdela izbaAntoni GaudiPicassoRodinSalvador DaliMarc ChagallQueenMarika Gombitov;Annie LennoxHana HegerovLed ZeppelinPeter LipaBeatlespodstranka obrazok

Pablo Picasso bol španielsky maliar a uznávaný umelec 20.storočia. Ako najznámejší je ako zakladateľ kubizmu. Hoci bol Picasso najmä maliar, tiež však pracoval na malých keramických a bronzových soškách, kolážach a napísal aj nejakú poéziu. Niekoľko jeho obrazov sa považuje za najdrahšie maľby na svete. Jeho maľba Chlapec s fajkou sa vydražila v USA za 104 miliónov dolárov, čím stanovila nový svetový rekord.

Túto izbu radíme do kategórie Economy.
V tejto dvojlôžkovej izbe sa nachádza LCD televízor, digitálna TV, podlahové vykurovanie, písací stolík, pripojenie na Internet (Wifi, sieťový kábel) a telefón s prepojením na recepciu. Postele sú z masívu a sú vybavené špecialnými ortopedickými matracmi s hypoalergénnymi poťahmi. Kúpeľna je vybavená špičkovým sprchovacím kútom s priemerom 90cm Artweger, Grohe batériami, sušičom vlasov a elektrickou vyhrievanou podlahou (DEVI).

 

Pablo Picasso

Picasso bol extrémne talentovaný ako maliar a kreslič, dokonca aj na štandard svetového umelca. Pracoval s rovnakou zručnosťou s olejom, vodovými farbami, pastelom, uhlíkom, ceruzkou a atramentom. Bol preslávený tým, že komplexné scény modeloval len pomocou niekoľkých geometrických tvarov v jeho kubistických prácach so zmiešaným médiom, ale aj tým, že produkoval po celý svoj život majstrovské portréty. Picassove skice jeho priateľov perom a atramentom z kubistického a neskoršieho obdobia sú cenené pre ich dovtedy nedoceňovanú vierohodnosť a stali sa príkladom jeho schopností. Picasso sa v sfére umenia vskutku pohyboval s ľahkosťou, aj napriek obmedzenému akademickému cviku (dokončil iba prvý ročník Kráľovskej akadémie v Madride). Jeho prirodzený talent bol znásobený divou pracovnou etikou, ktorá prežila do posledných rokov jeho dlhého života.